EXANTE koktaily sú chuťovou jednotkou na trhu. Ak sa chcete presvedčiť sami, otestujte si ich na vlastnom jazyku :) .

Sem vám prinášame pár tipov, ako si ich môžete pripravovať a vychutnať si skvelý koktail plný vitamínov a minerálnych látok. 

TIP 1 : Najdiétnejšia klasika

 Ak chcete čo najviac šetriť kalórie, vyberte si príchuť, na ktorú sa vám zbiehajú slinky, a nápoj jednoducho vytrepte s 200-250ml vody. Takto získate lahodný shake s krémovou konzistenciou bez pridanej energie. Nasýti vás na cca 2 hodiny. Vhodné ako rýchla desiata alebo olovrant.

TIP 2 : EXANTE s banánom

Trošku sýstejšia verzia, kde okrem vody pridáte do nápoja aj banán. Ja ho zvyknem s nápojom vo vysokom pohári alebo shakeri zmixovať ponorným mixérom. Nápoj je hustejší s banánovou arómou navyše. Samozrejme, môžete použiť aj iné ovocie. Zlým nápadom nie sú napríklad ani maliny alebo čučoriedky. Odporúčam použiť asi 120g ovocia. Podľa želanej konzistencie môžete pridať viac vody. S ovocím samozrejme už pridávame do nápoja aj kalórie, ale pokiaľ použijete okolo spomínaných 100-120g, váš nápoj bude mať maximálne 250 kalórií, čo je stále veľmi diétne jedlo. Pridanou hodnotou sú vitamíny a minerály a dopĺňanie pitného režimu.  Tiež vhodné ako desiata alebo olovrant, či mini raňajky. 

TIP 3 : Jogurtový EXANTE 

Je vám nápoj príliš sladký? Nie je problém! Skúste to takto: obsah sáčku vytrepte s vodou ako obvykle, a následne primiešajte 150g nízkotučného alebo polotučného jogurtu. Konzistencia bude hustejšia, možno ho budete namiesto pitia vlastne jesť lyžicou :).  Chuť bude jemnejšia a veľmi lahodná. Nápoj takto obohatíte aj o probiotické kultúry. S kalóriami navyše s nemusíte veľmi trápiť, veď 150g polotučného jogurtu nie je žiaden prehrešok! Samozrejme, myslíme biely jogrut. Nápoj bude sýtejší ako vo verzii s ovocím, a to vďaka pridaniu bielkovín a malého množstva tuku. Namiesto jogurtu môžete skúsiť aj nízkotučné acidko alebo kefír. Získate tak ochutenú verziu kyslého mliečneho produktu a zároveň probio-vitamínovú bombu. Vaše telo vám poďakuje po takomto olovrante alebo raňajkách.

Ak by ste použili ešte hustejší produkt, a teda napríklad skyr alebo nízkotučný tvaroh, nápoj obohatíte o celkom významnú dávku bielkovín (pre niekoho už môže mať táto kombinácia nafukovací účinok, nakoľko nápoj už obsahuje 17g bielkovín). Svalovci a väčší jedinci sa však nemusia obávať ani tejto kombinácie. V tomto prípade by nápoj už mohol suplovať aj nízkokalorickú večeru. 

 

TIP 4 : EXANTE s rastlinným mliekom

Veľmi obľúbená kombinácia! Najčastejšie používame kokosové alebo mandľové mlieko (sú najemenej kalorické). Tieto mlieka obsahujú na 100ml cca 100kJ (cca 23 kcal), takže sa nemusíte báť výrazného kalorického navýšenia. Do nápoja si okrem rastlinného mlieka pridám aj trocha vody. Najčastejšie používam pomer 100ml vody a 200-250ml mlieka. Ak po vytrepaní nápoja počkáte pár minút, uvidíte, ako nápoj krásne hustne. Takto mne chutí najviac :).  Nápoj zasýti viac ako iba s vodou, navýšenia bielkovín sa nemusíte báť, nakoľko tieto mlieka zvyčajne nie sú zdrojom proteínov. Môžu byť obohatené o vitamíny B alebo D, či vápnik. Nápoj môžete využiť ako raňajky, desiatu či chutný olovrant. 

TIP 5 : Mliečny koktial EXANTE (milkshake ako z fastfoodu)

Pre milovníkov živočíšneho mlieka (kravské, ovčie, kozie) - kľudne skúste EXANTE koktail vašej obľúbenej príchute zmiešať s obyčajným polotučným mliekom (môžete pridať aj vodu, podľa želanej konzistencie) a získate úžasný milkshake! Môže vám pripomínať milkshake z nemenovaného fastfooddu a to je prudko návykové :) . Pozor ale, štandardné mlieko je asi dvakrát viac kalorické, ao vyššie spomínané verzie - 100ml polotučného mlieka obsahuje asi 200 kJ (46 kcal). Čím tučnejšie mlieko, tým viac kalórií. Samozrejme.

ALE! - Takýto nápoj má ale veľa výhod - vieme ho využívať po fyzicky náročných dňoch, kedy potrebujeme doplniť energiu a minerály. Tiež ho vieme použiť vo fáze priberania. (Áno, tieto nápoje majú naozaj široké spektrum využitia, a teda z nich vieme pripraviť aj perfektný nutridrink pre splnenie špecifických výživových požiadaviek).

Ja by som kľudne odporučila tento nápoj aj ľuďom, ktorí majú problémy s prijímaním potravy - napríklad problémy s prežúvaním alebo nechutenstvo. Vhodné pre výkonného športovca, dospievajúceho jedinca, či seniora na doplnenie chýbajúcej energie. 

TIP 6 : EXANTE kaša

Z nápoja kašu? Hmmm, veru aj na to sme prišli :) !  Príprava je nasledovná: nápoj vytrepeme s vodou alebo mliekom (rastliným alebo polotučným živočíšnym - podľa kalorických požiadaviek) a následne primiešame cca 30g vločiek. Hmotnosť vločiek sa môže líšiť od vašich kalorických požiadaviek. Do nápoja takto pridáme vlákninu, komplexné sacharidy a bielkoviny. Takto pripravenú zmes dáme do chladničky (kľudne aj na niekoľko hodín alebo aj celú noc). Vločky nasajú tekutinu z nápoja - naboptnajú, čím sa vytvorí kašovitá konzistencia. Ak si prosíte, pridajte aj trošku ovocia. Menším banánom alebo hŕstkou čučoriedok nič nepokazíte. Pár orieškov na dozdobenie a chrumkavosť nie je tiež zlý nápad. Vytvoríte tak vynikajúce komplexné raňajky, ktoré vám dodajú energiu na niekoľko hodín, pravdepodobne aj na celé doobedie. 

Fantázii sa medze nekladú! Kľudne si do mliečneho EXANTE pridajte ovocie alebo do EXANTE s vodou dajte troška vločiek. Alebo ním ochuťte jogurt. Ako vám hrdlo ráči.

Kombinujte, majte však na mysli len toľko, že z diétneho nápoja viete urobiť aj kalorickú nediétnu verziu, ktorá má však tiež svoje výhody a využitie, ako spomínam v bode TIP 5.

Ako vidíte, využitie je takmer neobmedzené, chuť bohatá a výber príchutí široký. 

A ktorý je ten váš obľúbený? :)

Chcem EXANTE